Sledujeme čapí rodinku

Když jsem byl osloven, abych se zúčastnil voleb do Senátu za volební obvod č. 61, tedy Olomouc a dalších 30 okolních měst a vesnic, přemýšlel jsem, co přinést mým voličům. Jak dát všem najevo, že o jejich hlasy stojím, a že je přetavím v šest let vážné práce v Senátu. Pro ně, pro každého z nich.

V tu chvíli mi došlo, že hezkým dárkem by mohl být nenápadný symbol domova. Domova tak bezpečného, že se do něj chcete vždy vracet. Olomouc a okolí už pro mě takových symbolů bezpečí a domova má minimálně devět (Olomouc, Chválkovice, Velký Týnec, Dolany, Samotišky, Domašov nad Bystřicí, Velký Újezd, Tršice-Vacanovice, Kožušany-Tážaly). Jsou to čapí hnízda. 

Pro začátek jsem vybral čapí hnízdo ve Velkém Újezdu. Již řadu let tam hnízdí čápi bílí, sedí na vejcích, vyvádějí zde mláďata a pak odlétají. Stojí jim za to letět tisíce kilometrů, aby zakotvili na Olomoucku a na podzim se vydali opět na dlouhou cestu do Afriky. Mají čápata právě zde. A domov je tam, kde jsme byli dětmi nebo máme děti a rodinu. Moc bych si přál, kdybyste se mnou sledovali čapí příběh roku 2016.

Sám jsem s čápy kamarád, velmi dobře spolupracujeme... Každý rok přinesou do olomoucké porodnice přes 2000 miminek. A těm bych přál, aby se, spolu s rodiči, vracely domů. 

Příběh čapího hnízda dávám všem, kdo o něj mají zájem. Kdo mají zájem o pravdivé příběhy psané přírodou a věčným koloběhem zrození, žití i umírání. Je to můj příspěvek době, kdy je význam pojmů zaměňován dle potřeby jednotlivců a jejich zisku. A aby byl efekt ještě větší, přidáme na začátek velké písmeno. Naše čapí hnízdo je přes webovou kameru vyhrazeno zdarma a všem občanům nejen v Olomouci a okolí. Současné, tzv. Čapí hnízdo za 800 milionů korun je pouze pro pár vyvolených v jednom okamžiku.

Lumír

Chcete být se mnou v kontaktu?