Poslední, čtvrtá, kapitola mého rozhovoru s Davidem Hrbkem. Tentokrát o kostlivcích ve skříni, o tom, čemu se chci v Senátu věnovat a také o tom, proč mi dali rodiče jméno Lumír. 

Kapitola třetí: Primář. V tomto pokračování rozhovoru s Davidem Hrbkem si povídáme o mém oboru (neonatologii), řízení oddělení a lékařů, a o tom, jak se péče o nejmenší děti za poslední desetiletí vyvinula. A také o tom, že práce na novorozeneckém oddělení a služba lidem v Senátu jsou navzájem prospěšné. Proč? To se dozvíte právě v tomto rozhovoru :) Pěkný den.

Ivana Plíhalová, herečka Moravského Divadla Olomouc a úžasná dáma. Velmi děkuji za slova podpory mé kandidatury do Senátu. 

Proč by měl být Lumír Kantor senátorem? Děkuji všem osobnostem Olomoucka za podporu! 

Jiří Steiger, pilot a předseda Hanáckého aeroklubu Olomouc, podporuje Lumíra Kantora v kandidatuře do Senátu.


Petr Kubes. Herec Moravského divadla Olomouc podporuje 
Lumíra Kantora v kandidatuře do Senátu.

Kapitola druhá: Elektromechanik. Má cesta na medicínu a k dětskému lékařství byla o něco delší, ale jsem za to moc rád. Má první práce byla v továrně MEZ-Holice v pásové výrobě. Vzpomínám na to období rád, a jsem za tuto životní etapu vděčný, naučila mě mnohému. Jak se to vlastně celé seběhlo se můžete podívat sami

Lumír. Skaut. to je název první kapitoly rozhovoru, ve kterém Vám chci říci něco o sobě, mém životním příběhu a také o tom, proč se chci stát senátorem a čemu se chci věnovat. V několika kapitolách, které Vám budu postupně představovat mě zpovídá David Hrbek, za což děkuji.

Proč David Hrbek podporuje Lumíra Kantora?
A proč by se měl stát Lumír senátorem za Olomoucko?

Kdo je Lumír Kantor? Co je to neonatologie? Jak jsem se dostal k tomu nejkrásnějšímu lékařskému oboru? A jak to vypadá na novorozeneckém oddělení ve Fakultní nemocnici v Olomouci? Odpověď na tyto otázky a mnohé další v reportáži z pořadu TEP 24 České televize.

Mám nesmírnou radost, že naše úspěchy v péči o novorozená miminka a jejich maminky inspirují i další novorozenecká oddělení v České republice. Pouštění hlasu rodičů dětem v inkubátoru či umožnění jim sledovat své dítko v době, kdy s ním nemohou být, ale i mnoho dalšího. Péče, která je díky obětavému týmu lékařů a sestřiček na našem oddělení v Olomouci, je na špičové úrovni. 

O velikonoční neděli byl na ČT 2 dokument Darované děti. Pro a proti babyboxum z jiných úhlů, než je dosud vnímáno. Jednoduché to není. I moje postoje nejsou jednoznačné, jak ostatně vyplývá z filmu. Babybox ve FN Olomouc jsem zařídil v roce 2006. Ale už tehdy bylo jasné, že cesty jsou i jiné. Babyboxy asi úmrtnost novorozenců nesnížily. Ale je tu mnoho jiných kontroverzí. Podívejte se jen na malý nástin problémů.

Mé Sváteční slovo pro diváky České televize.

Mým oblíbeným olomouckým duchovním místem je kostel sv. Cyrila a Metoděje v Hejčíně. Důležité místo pro mé předky, mou rodinu a také mě. V pořadu jsme spolu se štábem NOE TV zavítali i na naše Novorozenecké oddělení. O tom, proč je pro mne tento kostel důležitý, o mé rodině, skautech, cestě na medicínu a péči o děti v olomoucké Fakultní nemocnici.

Podívejte se na rozhovor z pořadu Vaše téma. O mé kandidatuře do Senátu za Olomoucko, o tom, co chci změnit, jak pomoci zlepšovat péči o nejmenší děti, domácích porodech a dalších důležitých otázkách současnosti.Miminka do dlaně. O neziskových organizacích, jejichž péče o nejmenší děti a jejich rodiče je v naší společnosti nezastupitelná.