Lze být současně primářem a senátorem? 

(6.10.2016)

Na častou otevřenou otázku moje otevřená odpověď. Lékař má prý pouze léčit. A jak je to tedy dál? Politik má jen politikařit? Všechny lidské činnosti se přece navzájem ovlivňují.

Celý text ZDE.

Umřít doma... Dobrá zpráva.

(29.9.2016)

Je známo, že většina umírajících by chtěla své poslední chvíle prožít doma a mezi svými. Domácí hospicová péče v Olomouci a okolí je zase o krok dál. Vedení nového mobilního hospicu pro dospělé a děti "NEJSTE SAMI" se povedlo zaregistrovat a před pár dny projít výběrovým řízením Krajského úřadu v Olomouci a zdravotních pojišťoven.

Celý text ZDE.


Navšívil jsem "svoji" továrnu

(16.9.2016)

To není název z čítanky, kterou jsem dostal v roce 1968. Ale dnes jsem se vrátil zpět o 35 let. Tak do let 1977 až 1983. Díky mému spolužákovi z učiliště Petrovi Ceklovi jsem se mohl podívat do závodu M.L.S. v Olomouci - Holicích. Trávil jsem tam 7 let života jako učeň, pak chvíli dělal elektromechanika...

Celý text ZDE.

Nová olomoucká porodnice. Sci-fi nebo realita?
(14.9.2016)

Nová olomoucká porodnice nebude jen budovou, ale budeme kvůli ní měnit i myšlení a celkový přístup.

Celý text ZDE.

O elektronickém (ne)bezpečí a šmejdech internetu 
(9.9.2016)

Každý člověk potřebuje k spokojenému životu dvě zásadní jistoty. Svoboda a bezpečí. Formuloval to takto sociolog Baumann, sám to vnímám jako dokonalou definici.

Celý text ZDE.

Největší osamění 

(1.9.2016)

Tento rok je pro mě mimořádný z nejrůznějších důvodů. Jedním z nich je i završení úsilí o kurz, v němž bychom si na Novorozeneckém oddělení i Porodnici Fakultní nemocnice v Olomouci prohloubili znalosti komunikace s rodiči.

Celý text ZDE.

Neziskovky žijí jak podle Franze Kafky

(30.8.2016)

Léta je to stejná manipulace. Ponižování a popírání prospěšné práce neziskových organizací. Nevím, proč na některé působí jako červený hadr.

Celý text ZDE.

Ten den jsem viděl střelbu do lidí. V roce 1968 mi bylo šest let... (22.8.2016)

Bylo mi šest let. Nepamatuji si z 21. srpna 1968 téměř nic. Přesto si vybavuji mnohem více než v jiných dnech toho roku. Ten den jsem totiž viděl střelbu do lidí.

Celý text ZDE.

Chybí nám sovětská okupační armáda? (27.6.2016)

Před 25 lety odjel z naší republiky poslední voják okupační armády Sovětského svazu. V Olomouci byla od roku 1968 velká vojenská síla. Dodnes je možné najít většinou nevzhledné připomínky ruské okupace.

Celý text ZDE.

Elektronické ucho chrání předčasně narozené děti před hlukem 

(15.3.2016)

Zvuk léčí. To je jistá věc. Někteří potřebujeme čas od času (někdo i několikrát denně) konejšivý zvuk staré i moderní hudby. Někteří potřebují chorály sportovních stadionů, jiní zvuk motorů. Zamilovaní touží po hlasu toho druhého.

Celý text ZDE.