Umřít doma... Dobrá zpráva

(29.9.2016)

Je známo, že většina umírajících by chtěla své poslední chvíle prožít doma a mezi svými. Domácí hospicová péče v Olomouci a okolí je zase o krok dál. Vedení nového mobilního hospicu pro dospělé a děti "NEJSTE SAMI" se povedlo zaregistrovat a před pár dny projít výběrovým řízením Krajského úřadu v Olomouci a zdravotních pojišťoven. Nevyléčitelně nemocní tak mohou být v závěru života vyprovázeni ve svém domově. V kterémkoliv věku a za naší podpory. "Nejste sami" " - ředitelka Kateřina Tichá, Martin Steiner, Petr Beneš, Martin Bednář a Lumír Kantor tak udělali téměř nemožné pro to, aby se naplnil smysl jejich dlouhodobého úsilí. Bližší najdete na www.nejstesami.eu. Domácí hospicová péče vychází z principů paliativní medicíny a náš tým je vysoce kvalifikovaný. Cesty budeme hledat stále dál. Víme, že jsme na začátku.

A ještě musím uvést jednu důležitou věc. Nejedná se o konkurenci k nedávno opravenému a tolik potřebnému Hospicu na Svatém Kopečku u Olomouce. Fakultní nemocnice v Olomouci naši činnost podporuje, na spolupráci s Vojenskou nemocnicí pracujeme.

Jednou, až přijde náš čas, bude chtít být doma většina z nás...

A na závěr. Snad se nebudete zlobit. Nemohu si pár dní před volbami do Senátu odpustit žádost o návštěvu mých stránek www.lumirkantor.cz. A žádost o Váš hlas. Bude mi ctí a nezneužiji ho. Podle mého motta: "Služba lidem je můj život."